Kokouskutsu

 

TO 3.4.2013 klo 12:15–13:15
 Kokoustila Varikko, Rytmikorjaamo, Vaasantie 11, 60101 Seinäjoki.

Suomen musiikkitieteellisen seuran sääntömääräinen vuosikokous pidetään Seinäjoella valtakunnallisen musiikintutkijoiden symposiumin yhteydessä. Vuosikokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntömääräiset asiat sekä äänestetään seuran sääntöjen ajanmukaistamisesta sekä esityksestä, jonka mukaan seura luopuisi vuosikokouksesta ja siirtyisi kevät- ja syyskokouskäytäntöön.

 

Esityslista

1. Kokouksen avaus2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja tilintarkastajien lausunto6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksun suuruus8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet9. Valitaan kaksi tilintarkastajaa ja heille kaksi varamiestä10. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiatTervetuloa!


Suomen musiikkitieteellisen seuran hallitus

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *