Musiikki-lehden toinen päätoimittaja ja Suomen Musiikkitieteellisen Seuran uusi sihteeri aloittavat työssään

Suomen Musiikkitieteellisen Seuran julkaiseman Musiikki-lehden nykyisen päätoimittajan professori Juha Ojalan (OY) parina aloittaa maaliskuun alusta alkaen MuT Ari Poutiainen (HY). Poutiainen valmistui musiikin tohtoriksi Sibelius-Akatemiasta vuonna 2009 aiheenaan jazzviuluimprovisaatio. Poutiainen toimii tällä hetkellä musiikin didaktiikan yliopistolehtorina Helsingin yliopistossa.

Suomen Musiikkitieteellisen Seuran sihteeri vaihtuu. FM Sini Mononen väistyy tehtävästä ja hänen tilallaan seuran sihteerinä aloittaa FM Nuppu Koivisto. Koivisto valmistelee väitöskirjaa yleisen historian oppiaineessa Helsingin yliopistossa naisorkestereista 1800- ja 1900-lukujen taitteen Suomen kaupungeissa.

Ari Poutiainen
ari.poutiainen@helsinki.fi

Nuppu Koivisto
mts.toimisto@gmail.com

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *