Suomen Musiikkitieteellisen Seuran syyskokous

Kokouskutsu

Suomen Musiikkitieteellisen Seuran syyskokous järjestetään keskiviikkona 2.12. kello 13-15 Sibelius-Akatemian N-talon (Nervanderinkatu 13) kokoushuoneessa N-134 (1. krs). Kokouksessa valitaan vuoden 2016 hallitus sekä keskustellaan seuran ensi vuoden toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta. Kaikki seuran jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita osallistumaan kokoukseen!

Kokouksen esityslista on seuraava:

1. Valitaan kokoukselle puheenjohtaja, pöytäkirjan pitäjä ja pöytäkirjan tarkastajat.
2. Todetaan kokouksen päätösvaltaisuus.
3. Vahvistetaan tulevan vuoden toimintasuunnitelma sekä talousarvio.
4. Päätetään jäsenmaksun suuruudesta seuraavalle toimintavuodelle.
5. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja viisi muuta varsinaista sekä kolme varajäsentä.
6. Valitaan tarvittavat toimikunnat ja edustajat.
7. Käsitellään muut hallituksen kokoukselle esittämät asiat.
8. Käsitellään asiat, jotka joku seuran jäsen on kirjallisesti vähintään 14 päivää ennen kokousta hallitukselle esittänyt kokouksessa käsiteltäviksi.

Mikäli haluatte tutustua kokouksen liitemateriaaliin (vuoden 2016 toimintasuunnitelmaan ja budjettiin) etukäteen, otattehan ystävällisesti sähköpostitse yhteyttä seuran sihteeriin (mts.toimisto@gmail.com).

Ystävällisin terveisin
Suomen Musiikkitieteellisen Seuran hallitus

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *