Tulevaisuusseminaari avoin kaikille jäsenille

Tervetuloa 29.9. yhdessä Tulevaisuuden tutkimuksen ja Suomalaisen Kirjallisuuden Seuran kanssa järjestämäämme iltapäiväseminaariin kuulemaan alustuksia, keskustelemaan ja sen jälkeen ideoimaan seuran strategiaa tuleville vuosille. On tärkeää kuulla jäsenistön toiveita ja ajatuksia suunnasta, johon seuran toimintaa tulevina vuosina kehitetään. Millainen on se Suomen musiikkitieteellinen seura, jonka jäsenenä sinä haluat olla ja jonka toiminnasta olet ylpeä? 

Laita päivämäärä kalenteriisi nyt! Julkaisemme seminaarin ohjelman ja ilmoittautumislinkin  lähipäivinä. Koska jäsenistön ääni on meille tärkeä, striimamme seminaarin tai julkaisemme vähintään tallenteet puheenvuoroista. Stretegiakeskustelun pyrimme toteuttamaan niin, että myös etäosallistuminen on mahdollista.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *